Zayıflama Hikayeleri, 23 Ekim 2014

32 Kilo Verdim

kilo veren kadınEskiden fazla kilolarımı pek kafaya takmazdım. Kilo alıyorsam üzerime göre elbise bulamadığımda bunu önemsemez ve üzerime göre kıyafet diktirirdim. Bir gün bir mağazaya girdiğimde oradakilerin çok kilolu olduğumu, o mağazada bana göre bir şey olmadığını söylediklerinde kendimi kötü hissettim ve kilo vermeye karar verdim. Sonra da tam 32 kilo verdim.

İlk önce yemeklerimi biraz biraz azalttım. 3 ay içinde 6 kilo vermiştim. Çok yavaş kilo veriyordum. Bu yüzden biraz daha hızlandırmak istedim. Ama bu süre içinde kendimi aç da bırakmadım. Çünkü insan aç kalınca diyet yapmaktan da soğuyor ve daha çok asabileşiyor. Kilo verme sürecimde un, yağ ve şekerden olabildiğince uzak durmaya çalıştım. 32 kilo vermeme yardımcı olan en önemli şeyse bol bol, en az 3 litre su içmek oldu. Aynı zamanda beyaz eti daha çok yedim. Balık, tavuğun göğüs eti en çok yediğim şeylerdendi. Akşamları da saat 7 den sonra hiçbir şey yemiyordum. Ama eğer kendimi çok fazla aç hissediyorsam 1 tane bisküvi ya da yarım bardak süt içerdim. Bazen de meyve yerdim. Yarım elma ve yarım portakal çok iyi geliyordu. Bu şekilde yaparak da 1 ay içinde 9 kilo daha verdim.

Bu sefer de çok hızlı kilo verdiğimi düşündüm. Verdiğim kiloları hızla geri almamak için de biraz yavaşlatmak istedim ve 2. ayda da 5 kilo verdim. Bu zaman içinde de biraz daha esnek davrandım. Arada beyaz ekmek yedim. Hamur işinden gene de uzak durdum yağlıdan, tuzludan ve tatlıdan kaçındım. Tatlı olarak hafif, sütlü tatlılardan az miktarda yedim. Bu şekilde kilo vermeye hala devam ediyorum. Toplam 32 kilo verdim. Harika bir duygu.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz